De voortgang op deze overlopende budgetten is als volgt:
Kunst en cultuur: pakket maatregelen Corona
Het overlopende coronabudget 2021 hebben wij ingezet in de subsidieregeling stimulering cultuurmakers. Deze regeling is eind mei 2022 in werking getreden. Zij is bedoeld voor cultureel ondernemers gevestigd of actief in de gemeente Coevorden. Subsidie kan worden aangevraagd voor het organiseren van een kunstzinnige of culturele activiteit, voor studie of opleiding of voor het coronaproof maken van een activiteit. Er kan één aanvraag worden ingediend voor maximaal € 5.000.
Milieu: klimaatmiddelen duurzaamheid
De start van het programma is vertraagd na het vaststellen van de Duurzaamheidvisie. De overlopende klimaatmiddelen voor de uitvoering van het klimaatakkoord welke zijn ontvangen in 2021, zijn en worden de komende jaren ingezet om invulling te geven aan het klimaatakkoord. Binnen het programma Duurzaamheid is met de tijdelijke inhuur van derden invulling gegeven aan het programmateam, deze kosten gaan ten laste van de klimaatmiddelen.
Bedrijfsvoering: VTH Backoffice
Voor het ondersteunen van het VTH-domein (vergunningen, toezicht en handhaven rondom bouwen) is in 2021 gestart met een nieuwe applicatie. In 2022 zijn wij bezig met de migratie van data en het optimaliseren. Werkprocessen voor de nieuwe omgevingswet worden in het 2e halfjaar 2022 ingericht in de VTH-applicatie.
Financieel effect van de decembercirculaire 2021
Terug naar navigatie - Financieel effect van de decembercirculaire 2021EFFECTEN GEMEENTEFONDS: DECEMBERCIRCULAIRE 2021 | |
---|---|
(bedragen x € 1.000) | |
2022 | |
Uitkeringsfactor | |
Overige ontwikkelingen uitkeringsfactor | 38 |
Ontwikkeling uitkeringsbasis | |
Ontwikkeling uitkeringsbasis | 38 |
Hoeveelheidsverschillen | 192 |
Corona steunpakket | |
Gemeenteraadsverkiezingen | 51 |
Taakmutaties | |
Salarislasten zorgdomein (wmo) | 99 |
Salarislasten zorgdomein (jeugd) | 79 |
Subtotaal centraal | 497 |
Taakmutaties | |
Robuust rechtsbeschermingssysteem | 41 |
Versterking ondersteuning wijkteams | 74 |
Impuls integraal werken | 9 |
Systeemleren | 11 |
Subtotaal decentraal | 135 |
Totaal effecten decembercirculaire 2021 | 632 |