Aanleg glasvezelnetwerk

Glasvezel Zuidenveld BV is gestart met de aanleg van een glasvezelnetwerk in het buitengebied van onze gemeente. In 2021 zal het project worden afgerond. Onze rol hierin beperkt zich tot het verlenen van de vergunning voor het leggen van kabels in de grond welke ons eigendom is en het toezicht hierop. Als aandeelhouder hebben wij met alle partijen gezamenlijk de verantwoordelijkheden en zekerheden via aktes en overeenkomsten vastgelegd.
Toelichting
Tijd
Tijdens de coronacrisis is er, daar waar mogelijk, hard doorgewerkt. In de aanleg is een achterstand van circa 3 maanden. Dit jaar zal het project worden afgerond.
Geld
Glasvezel Zuidenveld BV heeft een verzoek gedaan tot extra financiering voor de afronding van het project. RE-NET en gemeente Coevorden zijn hierover met Glasvezel Zuidenveld in gesprek. Het eventueel verstrekken van extra financiering zal in de vorm van een lening plaatsvinden en zal derhalve geen grote financiële consequenties en risico's hebben.